2009

2009.10.01. Reakcja na wydarzenia w Bat Nha

 

Witajcie!

 

Zapraszam na coczwartkowe spotkanie, na którym przypomnimy sobie, jak co miesiąc, Pięć Treningów Uważności. Zwykle w pierwszy czwartek miesiąca dzielimy się swoimi doświadczeniami i wglądami dotyczącymi jednego z tych Treningów. Ostatnio jednak działo się tak wiele, że proponuję (za porozumieniem z innymi członkami Rady) tym razem skupić się na przeżyciach, odczuciach i przemyśleniach związanych ze sprawami bieżącymi, do których należą na pewno:

- ważny moment w życiu naszej społeczności, jakim było spotkanie z mnichami Phap Y i Phap Tuc z Plum Village oraz wspólne z nimi odosobnienie w Wildze w miniony weekend;
- ostatnie, bolesne doświadczenia sanghi Thaya w Wietnamie - mnisi i mniszki zostali siłą usunięci z głównego ośrodka, w którym mieszkali i który rozbudowali wielkim nakładem sił i środków.

Mam nadzieję, że siadając do medytacji oraz uważnie chodząc po ziemi, będziemy pamiętać, że energia naszej praktyki, spokoju i świadomości może pomóc ludziom wokół nas, jak również tym daleko w sensie geograficznym.

Do jutra!
Paweł

P.S. W Wildze okazało się, że przeceniłem apetyt uczestników i zostało dużo poszatkowanej (surowej) kapusty włoskiej. Jutro ugotuję z niej i przyniosę na kolację "kapuśniak portugalski". Może ktoś przygotuje do niego trochę grzanek?