Drodzy!

Uwaga!

Od 15 listopada 2021 spotykamy się znowu tylko zdalnie – przez platformę Zoom. Osoby zapisane na listę mailingową otrzymują co tydzień zaproszenie, wraz z przypomnieniem identyfikatora i hasła do spotkania

 

Z SANGHĄ DO ŚWIATA

Z utęsknieniem wyczekujemy czasu, kiedy spotkania w fizycznej obecności będą możlliwe. Wtedy też chcielibyśmy pojawić się w miejscach, gdzie nie wiedzą o nas – i o tym, że w Warszawie istnieje grupa, z którą można wspólnie praktykować uważność wg nauk Thich Nhat Hanha.

Moglibyśmy w takich miejscach (domy kultury? kawiarnie? inne miejsca aktywności lokalnej?) zorganizować Dzień Uważności, Wieczór Uważności, prelekcję lub projekcję filmu.

Jeśli wiesz o miejscu, którego opiekunowie byliby zainteresowani takim spotkaniem (bez ponoszenia kosztów np. wynajmu sali), miło nam będzie, jeśli dasz nam znać. Idealne byłoby miejsce, w pobliżu którego można odbyć wspólną plenerową medytację w chodzeniu.

 

PORANNE MEDYTACJE - za pomocą programu Skype:

Osoby chcące przyłączać się przez Skype'a do wspólnych medytacji o 7.30 prosimy o przesłanie nam mailem swojej Skype'owej nazwy (nicka) – dodamy Was do listy i będziemy do Was dzwonić codziennie o tej porze. 

Praktykujący poza Warszawą

DotykZiemiLogo
FB

 

 

Sangha logo
FB

 

 

Humanum
FB

     

Osoby mieszkające daleko od Poznania, Wrocławia, Pabianic czy Warszawy zapraszamy do korzystania ze spotkań w przestrzeni internetu.

Zapraszamy na:

 • codzienną, 20-minutową medytację na Skype, o godzinie 7.30.
  Opis znajdziecie tutaj.

 • comiesięczne spotkanie na platformie Zoom – w programie medytacja, zwykle w połączeniu z czytaniem wybranego tekstu, zazwyczaj Thich Nhat Hanha, a potem dzielenie się własnymi doświadczeniami, związanymi z tematem.
  Opis znajdziecie tutaj.

Poniżej przedstawiamy listę miast, w których (lub w pobliżu których) mieszkają osoby praktykujące w tradycji Thich Nhat Hanh'a i starające się znaleźć przyjaciół do wspólnej praktyki.

 • Bydgoszcz
 • Gdańsk
 • Lublin
 • Łódź
 • Sosnowiec
 • Szczecin

Jeśli mieszkasz w pobliżu, zachęcamy do napisania do nas – skontaktujemy z odpowiednią osobą.

Jeśli mieszkasz gdzieś dalej, a chciałbyś, chciałabyś, żeby umieścić twoje miasto na liście – też napisz.

A jeśli chcesz spróbować stworzyć grupę przyjaciół (można zacząć od dwóch osób!), zainteresowanych praktykowaniem uważności – zajrzyj na stronę Sangha, znajdziesz tam kilka załączników, m. in. Praktyka Sanghi.pdf, z których można czerpać pomysły i na tworzenie takiej grupy i na jej dalsze życie. I pytaj – pomożemy.

Sanghi na świecie

Sangha Uśmiech Buddy jest jedną z około tysiąca podobnych grup, rozsianych po całym świecie, ich adresy możecie znależć tutaj, a interaktywną mapę tutaj.

A tak wygląda mapa naszego regionu:

SnaghaMapMB

Watro sprawdzić, jeśli wybieracie się gdzieś w świat - może moglibyście wtedy odwiedzić bratnią Sanghę?.

 

Ośrodki

Odosobnienia organizowne są w ośrodkach klasztornych - najbliższe z nich to Plum Village we Francji i Europejski Instytut Buddyzmu Stosowanego w Niemczech.

logo-circle-pv-hills eiab-logo-new   

 Działają też ośrodki w Stanach Zjednoczonych (Deerpark, Bluecliff, Magnolia), w Tajlandii (Plum Village Thailand), Hongkongu (Plum Village Hong Kong), i Australii (Entering Stream Australia).