Drodzy!

 

Znów spotykamy się zarówno we wspólnej przestrzeni w Warszawie przy ul. Śniadeckich (ograniczona liczba osób), jak i w internecie (dzięki platformie Zoom) -
dopóki warunki nie pozwolą na spotkania
całej Sanghi na Śniadeckich.

 Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, różnych zawodów, różnych tradycji religijnych i duchowych.

Spotykamy się co tydzień (w poniedziałki), aby wspólnie praktykować uważność, zgodnie z tradycją wietnamskiego mistrza zen Thích Nhất Hạnha.

Medytujemy – słuchając dźwięku dzwonu, siedząc czy chodząc, a także w uważnej rozmowie. Dzielimy się w niej z innymi tym, co jest w naszych sercach – zainspirowani wybranym wcześniej tekstem albo czymś, co jest ważne dla kogoś właśnie w tej chwili. Wszystko to staramy się objąć nieosądzającą uważnością – tak bardzo, jak tylko potrafimy. Na spotkaniach sobotnich dyskutujemy ponadto o naukach Buddy.

Jeśli masz pytania - napisz - lub poszperaj po stronie. Teksty, z których korzystaliśmy na poniedziałkowych spotkaniach znajdują się w Aktualnościach (bieżący rok) i w Archiwum (wcześniejsze lata, wymienione na prawym pasku bocznym strony Archiwum).

Praktykujący poza Warszawą

DotykZiemiLogo
FB

 

 

Sangha logo
FB

 

 

Humanum
FB

     

Osoby mieszkające daleko od Poznania, Wrocławia, Pabianic czy Warszawy zapraszamy do korzystania ze spotkań w przestrzeni internetu.

Zapraszamy na:

 • codzienną, 20-minutową medytację na Skype, o godzinie 7.30.
  Opis znajdziecie tutaj.

 • comiesięczne spotkanie na platformie Zoom – w programie medytacja, zwykle w połączeniu z czytaniem wybranego tekstu, zazwyczaj Thich Nhat Hanha, a potem dzielenie się własnymi doświadczeniami, związanymi z tematem.
  Opis znajdziecie tutaj.

Poniżej przedstawiamy listę miast, w których (lub w pobliżu których) mieszkają osoby praktykujące w tradycji Thich Nhat Hanh'a i starające się znaleźć przyjaciół do wspólnej praktyki.

 • Bydgoszcz
 • Gdańsk
 • Lublin
 • Łódź
 • Sosnowiec
 • Szczecin

Jeśli mieszkasz w pobliżu, zachęcamy do napisania do nas – skontaktujemy z odpowiednią osobą.

Jeśli mieszkasz gdzieś dalej, a chciałbyś, chciałabyś, żeby umieścić twoje miasto na liście – też napisz.

A jeśli chcesz spróbować stworzyć grupę przyjaciół (można zacząć od dwóch osób!), zainteresowanych praktykowaniem uważności – zajrzyj na stronę Sangha, znajdziesz tam kilka załączników, m. in. Praktyka Sanghi.pdf, z których można czerpać pomysły i na tworzenie takiej grupy i na jej dalsze życie. I pytaj – pomożemy.

Sanghi na świecie

Sangha Uśmiech Buddy jest jedną z około tysiąca podobnych grup, rozsianych po całym świecie, ich adresy możecie znależć tutaj, a interaktywną mapę tutaj.

A tak wygląda mapa naszego regionu:

SnaghaMapMB

Watro sprawdzić, jeśli wybieracie się gdzieś w świat - może moglibyście wtedy odwiedzić bratnią Sanghę?.

 

Ośrodki

Odosobnienia organizowne są w ośrodkach klasztornych - najbliższe z nich to Plum Village we Francji i Europejski Instytut Buddyzmu Stosowanego w Niemczech.

logo-circle-pv-hills eiab-logo-new   

 Działają też ośrodki w Stanach Zjednoczonych (Deerpark, Bluecliff, Magnolia), w Tajlandii (Plum Village Thailand), Hongkongu (Plum Village Hong Kong), i Australii (Entering Stream Australia).