Drogie, drodzy!

SzP23

Znów bierzemy udział w akcji "Szlachetna Paczka" – i zapraszamy Was do tej paczki przygotowywania (wsparcia datkami, pomocy przy zakupach, pakowaniu i dostarczaniu).

Pozwólcie, że krótko przybliżymy Wam sytuację pani Marii, której postanowiliśmy pomóc:

Pani Maria od czasu śmierci rodziców jest osobą samotną, jednak stara się być pogodna w każdej sytuacji, jest też bardzo pracowita i pełna pasji. (…) Ponad 5 lat temu mama pani Marii miała udar, przez co potrzebowała pomocy. Pani Maria starała się zrobić wszystko, co w jej mocy, żeby pomóc chorej mamie i opiekującemu się nią tacie. Z tego powodu postanowiła zrezygnować z pracy. Od tamtego czasu sytuacja się pogorszyła. Rodzice pani Marii zmarli, a ona została bez pracy i bez oszczędności, które zostały wydane w trakcie choroby mamy. Na obecną trudną sytuację finansową złożyły się także świadczenia nieopłacane przez firmy, w których pracowała - obecnie jej emerytura jest bardzo niska. Pani Maria jednak nie poddaje się i widzi wyjście z sytuacji. Wie, że gdyby miała możliwość - sprawny laptop z możliwością połączenia z internetem, podjęłaby pracę zarobkową. (….) Pani Maria bardzo pragnie pracować i otrzymywać za tą pracę wynagrodzenie, wie, że dzięki temu podniesie się z kłopotów finansowych i będzie mogła patrzeć w przyszłość pozytywniej, gdy nie będzie wisiało nad nią widmo długów.

Kluczowe potrzeby Pani Marii:

 • Laptop
 • Drukarka
 • Kołdra

Pozostałe potrzeby i szerszy opis rodziny znajdziecie tutaj.

Zachęcamy Was do przyłączenia się do akcji i do włączenia w nią Waszych przyjaciół i rodzin!

Prosimy o wpłacenie datków (nawet maleńkich):

Numer konta: 75 2490 0005 0000 4500 6551 4865
Bank: Alior Bank
Odbiorca: Sangha Uśmiech Buddy
Tytuł: Szlachetna Paczka 2023
Zbiórka trwa do: 15 grudnia 2023

Pozdrawiamy i dziękujemy,

 


Poniżej przedstawiamy dwa filmy o Thayu.

A jeszcze niżej - informacje o naszych Sanghach - i w Polsce i na świecie.


 

Praktykujący poza Warszawą

Sanghi w Polsce

 

Poznań

DotykZiemiLogo
Facebook

 

 

Pabianice

Humanum
Facebook

 

 

Wrocław

logo wroc

Strona www

     

Osoby mieszkające daleko od Poznania, Wrocławia, Pabianic czy Warszawy zapraszamy do korzystania ze spotkań w przestrzeni internetu.

Zapraszamy na:

 • codzienną, 20-minutową medytację na Skype, o godzinie 7.30.
  Opis znajdziecie tutaj.

 • spotkanie na platformie Zoom (co drugi tydzień) – w programie medytacja, zwykle w połączeniu z czytaniem wybranego tekstu, zazwyczaj Thich Nhat Hanha, a potem dzielenie się własnymi doświadczeniami, związanymi z tematem.
  Opis znajdziecie tutaj.

Poniżej przedstawiamy listę miast, w których (lub w pobliżu których) mieszkają osoby praktykujące w tradycji Thich Nhat Hanh'a i starające się znaleźć przyjaciół do wspólnej praktyki.

 • Gdańsk
 • Lublin
 • Opole (kontakt)
 • Sosnowiec
 • Szczecin

Jeśli mieszkasz w pobliżu, zachęcamy do napisania do nas – skontaktujemy z odpowiednią osobą.

Jeśli mieszkasz gdzieś dalej, a chciałbyś, chciałabyś, żeby umieścić twoje miasto na liście – też napisz.

A jeśli chcesz spróbować stworzyć grupę przyjaciół (można zacząć od dwóch osób!), zainteresowanych praktykowaniem uważności – zajrzyj na stronę Sangha, znajdziesz tam kilka załączników, m. in. Praktyka Sanghi.pdf, z których można czerpać pomysły i na tworzenie takiej grupy i na jej dalsze życie. I pytaj – pomożemy.

Sanghi na świecie

Sangha Uśmiech Buddy jest jedną z około tysiąca podobnych grup, rozsianych po całym świecie, ich adresy możecie znależć tutaj, a interaktywną mapę tutaj.

A tak wygląda mapa naszego regionu:

SnaghaMapMB

Warto sprawdzić, jeśli wybieracie się gdzieś w świat - może moglibyście wtedy odwiedzić bratnią Sanghę?.

 

Ośrodki klasztorne - link

Odosobnienia organizowne są w ośrodkach klasztornych - najbliższe z nich to Plum Village we Francji i Europejski Instytut Buddyzmu Stosowanego w Niemczech.

logo-circle-pv-hills eiab-logo-new   

 Działają też ośrodki w Stanach Zjednoczonych (Deerpark, Bluecliff, Magnolia), w Tajlandii (Plum Village Thailand), Hongkongu (Plum Village Hong Kong), i Australii (Entering Stream Australia).