Drodzy!

Drodzy, proponujemy następną zmianę (ta nietrwałość...).

Ze względu na potrzebę zwiększenia pojemności naszej wirtualnej sali medytacyjnej, przenosimy się na platformę ZOOM.

 

Jeśli chcecie brać udział w tych spotkaniach, przyślijcie na adres maila o temacie „Poniedziałek” - wyślemy wtedy zwrotnie odpowiedni link i instrukcję postępowania.

Do zobaczenia wkrótce

 

Jesteśmy grupą ludzi w różnym wieku, różnych zawodów, różnych tradycji religijnych i duchowych.

Spotykamy się co tydzień (w poniedziałki) i co miesiąc (w soboty), aby praktykować wspólnie uważność, zgodnie z tradycją wietnamskiego mistrza zen Thích Nhất Hạnha.

Medytujemy – słuchając dźwięku dzwonu, siedząc czy chodząc. Dzielimy z innymi to, co jest w naszych sercach – zainspirowani wybranym wcześniej tekstem albo czymś, co jest ważne dla kogoś właśnie w tej chwili. Wszystko to staramy się objąć nieosądzającą uważnością – tak bardzo, jak tylko potrafimy. Na spotkaniach sobotnich dyskutujemy ponadto o naukach Buddy.

Spotykamy się w Warszawie i w Internecie - na Skype.

Jeśli masz pytania - napisz (lub poszperaj po stronie).

Praktykujący poza Warszawą

 Sanghi w Polsce

 

 

Sangha Dotyk Ziemi,

Poznań, ul. Bastionowa 47, mapa

Facebook


 

 

Sangha Cud Uważności,

Wrocław, ul. Tęczowa 57, mapa

Facebook


 

Osoby mieszkające daleko od Poznania, Wrocławia czy Warszawy zapraszamy do korzystania ze spotkań w przestrzeni internetu.

Zapraszamy na:

 • codzienną, 20-minutową medytację na Skype, o godzinie 7.30.
  Opis znajdziecie tutaj.

 • comiesięczne spotkanie na Skype – w programie medytacja, czytanie wybranego tekstu, zazwyczaj Thich Nhat Hanha, a potem dzielenie się własnymi doświadczeniami, związanymi z tematem.
  Opis znajdziecie tutaj.

Poniżej przedstawiamy listę miast, w których (lub w pobliżu których) mieszkają osoby praktykujące w tradycji Thich Nhat Hanh'a i starające się znaleźć przyjaciół do wspólnej praktyki.

 • Bydgoszcz
 • Gdańsk
 • Lublin
 • Łódź
 • Szczecin

Jeśli mieszkasz w pobliżu, zachęcamy do napisania do nas – skontaktujemy z odpowiednią osobą.

Jeśli mieszkasz gdzieś dalej, a chciałbyś, chciałabyś, żeby umieścić twoje miasto na liście – też napisz.

A jeśli chcesz spróbować stworzyć grupę przyjaciół (można zacząć od dwóch osób!), zainteresowanych praktykowaniem uważności – zajrzyj na stronę Praktyka, znajdziesz tam kilka załączników, m. in. Praktyka Sanghi.pdf, z których można czerpać pomysły i na tworzenie takiej grupy i na jej dalsze życie. I pytaj – pomożemy.

Sangha na świecie

Sangha Uśmiech Buddy jest jedną z około tysiąca podobnych grup, rozsianych po całym świecie, ich adresy możecie znależć tutaj. Watro sprawdzić, jeśli wybieracie się gdzieś w świat - moglibyście wtedy odwiedzić bratnią Sanghę.

Specjalne stosunki łączą nas z największą sanghą w Londynie - Heart of London Sangha; uzgodniliśmy, że - na wzór miast bliźniaczych - jesteśmy sanghami bliźniaczymi.

 

Ośrodki

Odosobnienia organizowne są w ośrodkach klasztornych - najbliższe z nich to Plum Village we Francji i Europejski Instytut Buddyzmu Stosowanego w Niemczech.

logo-circle-pv-hills eiab-logo-new   

 Działają też ośrodki w Stanach Zjednoczonych (Deerpark, Bluecliff, Magnolia), w Tajlandii (Plum Village Thailand), Hongkongu (Plum Village Hong Kong), i Australii (Entering Stream Australia).