Sangha Uśmiech Buddy (Smile of the Buddha Sangha)

Thay

Jesteśmy grupą osób (głównie z Warszawy i okolic) w różnym wieku, z różnych ścieżek życiowych i o różnych światopoglądach, a łączy nas wola świadomego życia i praktyka uważności (mindfulness) w oparciu o inspiracje czerpane od mistrza zen Thich Nhat Hanha.

 

Co tydzień (w każdy poniedziałek) spotykamy się osobiście w centrum Warszawy, by wspólnie praktykować siedzenie i chodzenie w medytacji oraz medytację w postaci uważnej rozmowy, czyli Dzielenie Się Dharmą (Dharma Sharing).

 

Również co tydzień – równolegle ze spotkaniami osobistymi – część z nas spotyka się zdalnie (poprzez platformę Zoom). Dzięki temu mogą brać udział w spotkaniach Sanghi również osoby z miejsc odległych od Warszawy oraz te, którym sytuacja zdrowotna lub rodzinna utrudnia spotkania osobiste.

Pozostajemy w kontakcie z centrum praktyki uważności Plum Village we Francji, z Europejskim Instytutem Buddyzmu Stosowanego (EIAB) w Niemczech oraz z brytyjską Community of Interbeing. Co roku w Polsce współorganizujemy z ludźmi z innych ośrodków kilkudniowe odosobnienia medytacyjne z udziałem nauczyciela dharmy Murraya Corke'a z Anglii.

Praktykujący poza Warszawą

Sanghi w Polsce

 

Poznań

DotykZiemiLogo
Facebook

 

 

Pabianice

Humanum
Facebook

 

 

Wrocław

logo wroc

Strona www

     

Osoby mieszkające daleko od Poznania, Wrocławia, Pabianic czy Warszawy zapraszamy do korzystania ze spotkań w przestrzeni internetu.

Zapraszamy na:

 • codzienną, 20-minutową medytację na Skype, o godzinie 7.30.
  Opis znajdziecie tutaj.

 • spotkanie na platformie Zoom (co drugi tydzień) – w programie medytacja, zwykle w połączeniu z czytaniem wybranego tekstu, zazwyczaj Thich Nhat Hanha, a potem dzielenie się własnymi doświadczeniami, związanymi z tematem.
  Opis znajdziecie tutaj.

Poniżej przedstawiamy listę miast, w których (lub w pobliżu których) mieszkają osoby praktykujące w tradycji Thich Nhat Hanh'a i starające się znaleźć przyjaciół do wspólnej praktyki.

 • Cieszyn
 • Gdańsk 
 • Lublin
 • Opole (kontakt)
 • Sosnowiec
 • Szczecin

Jeśli mieszkasz w pobliżu, zachęcamy do napisania do nas – skontaktujemy z odpowiednią osobą.

Jeśli mieszkasz gdzieś dalej, a chciałbyś, chciałabyś, żeby umieścić twoje miasto na liście – też napisz.

A jeśli chcesz spróbować stworzyć grupę przyjaciół (można zacząć od dwóch osób!), zainteresowanych praktykowaniem uważności – zajrzyj na stronę Sangha, znajdziesz tam kilka załączników, m. in. Praktyka Sanghi.pdf, z których można czerpać pomysły i na tworzenie takiej grupy i na jej dalsze życie. I pytaj – pomożemy.

Sanghi na świecie

Sangha Uśmiech Buddy jest jedną z około tysiąca podobnych grup, rozsianych po całym świecie, ich adresy możecie znależć tutaj, a interaktywną mapę tutaj.

A tak wygląda mapa naszego regionu:

SnaghaMapMB

Warto sprawdzić, jeśli wybieracie się gdzieś w świat - może moglibyście wtedy odwiedzić bratnią Sanghę?.

 

Ośrodki klasztorne - link

Odosobnienia organizowne są w ośrodkach klasztornych - najbliższe z nich to Plum Village we Francji i Europejski Instytut Buddyzmu Stosowanego w Niemczech.

logo-circle-pv-hills eiab-logo-new   

 Działają też ośrodki w Stanach Zjednoczonych (Deerpark, Bluecliff, Magnolia), w Tajlandii (Plum Village Thailand), Hongkongu (Plum Village Hong Kong), i Australii (Entering Stream Australia).